Regeling derde betaler: kan, maar moet niet

23 mei 2014

Sinds 1 mei kunnen artsen en tandartsen de derdebetalersregeling toepassen voor de rechthebbenden op het statuut 'chronisch zieken'.

Voor raadplegingen en huisbezoeken van (huis)artsen en voor bepaalde verstrekkingen van tandartsen kan de (huis)arts of de tandarts sinds het begin van deze maand de derdebetalersregeling toepassen voor patiënten met het statuut van 'chronisch zieke' en dat ongeacht of ze genieten van de verhoogde tegemoetkoming. In een persbericht benadrukt het Riziv deze week dat het hier om een mogelijkheid, niet om een verplichting gaat. De verplichting gaat pas in vanaf 1 januari 2015. Op dat moment wordt de derdebetalersregeling voor deze patiënten en voor de rechthebbenden op de verhoogde tegemoetkoming verplicht voor een aantal verstrekkingen. Welke verstrekkingen is nog niet bekend. Dat moet nog bepaald worden.

Hoe kan u weten of een patiënt het statuut van chronisch zieke heeft? De patiënt ontvangt van zijn ziekenfonds een brief om hem te informeren over zijn statuut. Wanneer de patiënt deze brief voorlegt aan zijn huisarts kan die de derdebetalersregeling toepassen. Bedoeling is om deze informatie beschikbaar te maken via MyCareNet, maar dat is momenteel nog niet het geval.