Fiscale fiches 2013

23 mei 2014

Nog tot 31 mei kan u uw fiscale fiche voor het inkomstenjaar 2013 raadplegen en eventueel gegevens toevoegen of wijzigen.

De vergoedingen die een (huis)arts ontvangt van het Riziv zijn (uiteraard) belastbaar. Het Riziv deelt deze inkomsten middels de fiscale fiche 281.50 aan de fiscus mee. Voor de inkomsten van 2013 gebeurt dat begin juni van dit jaar. Om de (huis)artsen te informeren over de gegevens die aan het Riziv meegedeeld worden, is er de webtoepassing MyRiziv. Binnen deze webtoepassing is er een specifieke module voorzien voor de bedragen die de ziekenfondsen aan de artsen hebben uitgekeerd. Het gaat hier dan bijvoorbeeld om honoraria voor het beheer van het Globaal Medisch Dossier en voor zorgtrajecten. Op basis van de gegevens van het Riziv maken de ziekenfondsen op hun beurt de fiscale fiches op voor het inkomstenjaar 2013.

De gegevens over de fiscale bestemmeling hebben artsen in het verleden al aan het Riziv meegedeeld. Stelt een huisarts op MyRiziv vast dat de correcte fiscale bestemmeling toch niet is opgenomen, dan kan dat aangepast worden tot en met 31 mei 2014. Ook voor de gegevens die aan de ziekenfondsen worden gestuurd, kan de huisarts tot 31 mei 2014 toevoegingen of verbeteringen aanbrengen. Gegevens die na deze datum aangepast worden, zullen pas voor het inkomstenjaar 2014 gebruikt worden.