België heeft het grootste gebruik van benzodiazepines in de wereld… Het aantal voorschriften neemt de laatste jaren verder toe… 2/3 van de patiënten waarbij benzodiazepines werden opgestart neemt na een jaar nog steeds benzodiazepines… Dankzij de steun van het FOD Volksgezondheid en het Fonds Verslaving kunnen wij huisartsen diverse vormingsmodules aanbieden!
Voor al deze vormingen wordt accreditering toegekend. Tevens zijn zij volledig gratis.
Vormingstraject?
Wij gaan er van uit dat u als arts zelf best kan inschatten welke vorming voor u de meest zinvolle is.
Toch geven wij u graag enkele richtlijnen mee:
- Indien u zich wil verdiepen in of meer voeling wil krijgen met de problematiek van de benzodiazepines, raden wij u aan om in eerste instantie één of meerdere LOK-bijeenkomsten bij te wonen.
- Bent u op zoek naar concrete tools die u kunnen ondersteunen bij het voeren van een benzo consult? Het doorlopen van de elektronische leerlijn is dan een zinvolle keuze.
- De livetraining zien wij vooral als een praktisch en concreet aan de slag gaan met tools die in de elektronische leerlijn aangereikt worden. Deze dient dus voornamelijk als een verdere verdieping, na het volgen van de elektronische leerlijn.
Indien u evenwel niet houdt van het elektronisch leren, kan u er voor kiezen om onmiddellijk de livetraining te volgen. Wij vragen u dan wel om enkele documenten van de elektronische leerlijn op voorhand door te nemen.
LOK Bijeenkomst
Via LOK-groepen kunnen artsen verschillende vormingssessies volgen, waarbij een duo huisarts-psycholoog telkens vanuit een praktijkstandpunt de problematiek benadert.
Op vraag organiseren wij volgende praktijkrelevante voordrachten voor u:
- de niet-medicamenteuze aanpak van:
- insomnia
- angststoornissen
- stress en surmenage
- afbouw van benzodiazepines
Interesse? Bespreek dit met uw LOK-verantwoordelijke en mail ons op: benzoconsult@gmail.com
Elektronische Leermodule: 'Het benzo-consult'
Van thuis uit en op uw eigen tempo doorloopt u een internetgestuurde module die u concrete tools tracht mee te geven om het benzo-consult te ondersteunen. Aan de hand van videocasuïstiek, opdrachten, weetjes, toetsen en oefeningen trachten we u op een interactieve manier een aantal handvatten mee te geven.
Meer informatie? benzoconsult@gmail.com
De livetraining
Net als de elektronische leermodule, tracht de livetraining op een interactieve manier concrete tools mee te geven ter ondersteuning van het benzo-consult. Een duo huisarts-psycholoog gaat samen met een groep huisartsen aan de slag. De training gebeurt met behulp van een simulatiepatiënt(e). Zo krijgt u de kans om de tools levensecht, conform uw dagelijkse praktijk, in te oefenen.
In elke provincie voorzien we een livetraining.
Meer informatie? benzolivetraining@gmail.com