De professionele betaaloplossing Payconiq heet sinds half maart Bancontact Pro. Voor zorgverleners verandert er inhoudelijk weinig: het gaat om dezelfde oplossing voor elektronische betalingen, maar voortaan gebundeld onder één bekende merknaam. De bestaande toepassingen – van QR-codes tot betalingen via smartphone of kassa – blijven behouden, net als de huidige service en voorwaarden.
Huisartsenpraktijken kunnen blijven werken met vaste of aanpasbare QR-codes, stickers aan de balie of betalingen via een mobiele app op de eigen smartphone. Patiënten kunnen nog steeds betalen via de Bancontact Pay‑app of via de eigen bankapp. Ook het handelaarsportaal blijft beschikbaar onder een nieuwe naam, zodat praktijken hun transacties en instellingen centraal kunnen blijven opvolgen.
Nieuwe QR-codes zullen binnenkort ook automatisch betalingen ondersteunen via Wero, een Europese betaaloplossing die geleidelijk in België wordt uitgerold. Stickers met een universele QR-code vervangen stap voor stap de vroegere Payconiq‑stickers.
Herkenbare naam, maar niet de enige oplossing
Bancontact is in België een zeer herkenbare naam voor elektronische betalingen, maar is niet de enige aanbieder. CCV, SumUp, myPOS, Worldline, Mollie, Viva.com, ... zijn allemaal bedrijven met betaaloplossingen. Voor welk systeem je kiest, hangt af van je noden, de opstart-, vaste- en transactiekosten en het gebruiksgemak.
Wim Torbeyns