Preliminaire resultaten van een enquête bij 1 352 huisartsen in de provincie Antwerpen

ABSTRACT 24

Auteurs

Bosmans J, De Schepper A, Parizel P

Probleemstelling/onderzoeksvraag

Welke overtuigingen met betrekking tot het radiologieverslag leven er bij de huisartsen?

Wat zijn hun ervaringen met radiologieverslagen in de dagelijkse praktijk?

Welke suggesties doen zij om de communicatie tussen huisartsen en radiologen efficiënter te doen verlopen?

Methode

De auteurs zijn in 2004 begonnen met een breed opgezet onderzoek naar de kwaliteit van de communicatie tussen radiologen en clinici. In een eerste fase werden de lengte en de structuur van abdominale CT-verslagen uit acht ziekenhuizen in Nederland en België onderzocht. In een tweede fase werd gepeild naar de ervaringen en meningen met betrekking tot het verslag bij radiologen en medisch specialisten intra muros.

Tijdens een derde fase worden de meningen en ervaringen van huisartsen in kaart gebracht.

1.352 artsen met een rizivnummer eindigend op 003 t/m 008 kregen via e-mail een uitnodiging om online een enquête in te vullen. Naast enkele demografische gegevens werd van de deelnemende artsen gevraagd aan te geven in welke mate zij akkoord gingen met 46 stellingen.

Resultaten

Twaalf uur na het versturen van de uitnodiging tot deelname hadden al 100/1.352 artsen (7,4%) de enquête ingevuld. Aangezien de enquête nog loopt tot 15 juni kunnen de resultaten in dit abstract nog niet worden samengevat.

Conclusies

Bij gebrek aan definitieve resultaten is het nog niet mogelijk om bij het indienen van dit abstract conclusies te formuleren.

Op 26 september zal een samenvatting gegeven worden van de belangrijkste resultaten. Op basis daarvan zullen de auteurs een aantal preliminaire conclusies formuleren.


Naam inzender: Jan Bosmans

Beroep: Specialist

Postcode Stad/gemeente: 2660 Antwerpen

Land: BELGIE

 

U moet aangemeld zijn om reacties te kunnen plaatsen.