 | Aanbod voor een boeiende LOK-vergadering | Beste lokverantwoordelijke, Cardiovasculaire preventie: niks nieuws onder de zon? Als huisarts doe ik dat toch al jaren? Waarom dat nu plots in de aandacht brengen?’
- Cardiovasculaire mortaliteit blijft in België de belangrijkste doodsoorzaak, hoewel vroegtijdige overlijdens voorkomen kunnen worden door gepaste preventie.
- Cardiovasculaire preventie is nu gebaseerd op het globaal inschatten en aanpakken van verschillende risicofactoren en niet meer van elke risicofactor apart.
- Het werken met risico-inschatting, en het gebruik van instrumenten hiervoor, is recent en blijkt in de praktijk niet altijd even eenvoudig toe te passen.
- Een ongezonde leefstijl is een belangrijke oorzaak van vroegtijdige cardio-vasculaire sterfte en een aangrijpingspunt voor preventie.
Vanaf maart 2008 bestaat de mogelijkheid om in uw Lok een animator uit te nodigen die op een interactieve manier het onderwerp “Globaal Cardiovasculair Risicobeheer” komt voorstellen.
Na deze presentatie zullen uw Lok-leden vertrouwd zijn met het opstellen van het risicoprofiel, met risicoschatting aan de hand van risicotabellen en met het opstellen van een aangepast beleid, zowel medicamenteus als niet-medicamenteus. De aanbeveling voor goede medische praktijkvoering Globaal Cardiovasculair Risicobeheer stelt overigens een algoritme voor om dit op een snelle en accurate manier uit te voeren in uw praktijk. Het gebruik hiervan zal ook aan bod komen tijdens de Lok-vergadering.
Wij vragen de LOK om voor het volgende te zorgen:
- Een computer mét USB-poort en een LCD-projector.
- Flipchart of bord om te noteren
- Een vergoeding voor de spreker van 150 euro.
Vindt u dit een interessant onderwerp en wilt u dit graag opnemen in uw navormingskalender 2008? Neem dan contact op met Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. (of tel. 03 281 16 16). Zij zorgt ervoor dat een animator uit uw buurt dit onderwerp komt voorstellen.
_____________
 | | Cordiaal staat voor cardiovasculaire preventie in de huisartspraktijk. Het vormt één van de drie topprioriteiten van Domus Medica. Het startschot voor dit grootschalige, drie jaar durende project, werd gegeven in september 2007, met de publicatie van de aanbeveling ‘Globaal cardiovasculair risicobeheer’.
|
|
| Laatst aangepast: do 15.10.2009 |