Startpagina Domus Medica Nieuws Persberichten
Zes strategische doelen in de praktijk: utopie of stappenplan? Afdrukken
wo 14.09.2011

Op zaterdag 10 september kwam de algemene vergadering van Domus Medica samen om het nieuwe operationele beleidsplan te bekijken. Dit is gebaseerd op de zes strategische doelstellingen rond dienstverlening en vertegenwoordiging en het visiedocument dat de raad van bestuur voor de zomervakantie voorstelde. Wat verandert er allemaal?

Het operationele beleidsplan is de volgende stap in de verdere professionalisering van Domus Medica als ondersteuning van alle huisartsen, huisartsenpraktijken en -kringen in Vlaanderen en Brussel. De nieuw verkozen raad van bestuur van begin 2011 maakte werk van een duidelijke koersbepaling en stelde in april haar visietekst ‘Huisartsenzorg in Vlaanderen en Brussel 2020’ voor aan de algemene vergadering. Hierop volgde het strategische beleidsplan in juni 2011, met een verduidelijking van de zes strategische doelstellingen (dienstverlening, professionele vorming, informatiepunt bieden, standpunten communicatie, interprofessionele tafel bieden, netwerk uitbouwen).

Afgelopen zaterdag werd de volgende logische stap, het operationale beleidsplan, aan de algemene vergadering voorgesteld. Dit beleidsplan vormt het uitgangspunt voor de concrete werking van Domus Medica voor de periode 2011-2016. Het accent ligt hiermee duidelijk op de continue professionele dienstverlening. Domus Medica houdt de vinger aan de pols en wil actueel inspelen op de vragen en noden die leven bij elke individuele en/ of samenwerkende huisarts. 

Tegelijk blijft de blik op de toekomst gericht en wordt de werking van Domus Medica geënt op de herstructurering van de eerstelijnsgezondheidszorg met aandacht voor de zorgtrajecten, lokale multidisciplinaire netwerken, kringwerking, professionale praktijkondersteuning, enzovoort.

De algemene vergadering keurde op haar zitting ook de herziening van de begroting 2011 goed. De lidgelden vanuit de kringen zijn gedaald door de berekening per inwoner. Inkomsten vanuit navorming en partnerships bleken ook lager dan gepland. Domus Medica ziet zich bovendien genoodzaakt om overheidsprojecten te prefinancieren in afwachting van de beloofde overheidssubsidies.

Op de volgende algemene vergadering, op 10 december 2011, worden de gemandateerden van Domus Medica verwacht. Zij kunnen zich voorstellen aan de hand van volgende vragen:

  • In welke organisatie/commissie zetel ik en welke bevoegdheid heeft die?
  • Hoe stemt de vergaderagenda overeen met het zorgmodel 2020: wat loopt gelijk, wat is tegenstrijdig?
  • welke kansen zijn er in de toekomst voor dit mandaat van Domus Medica? Hoe zal de informatiedoorstroom verlopen?

Domus Medica wil met deze verduidelijking van de gemandateerden ook op dit vlak haar werking transparanter maken. Tegelijk verwelkomen we nieuwe leden om actief mandaten of andere functies op zich te nemen.

 

Enkel leden kunnen reageren op artikels. Daarvoor moeten ze zich eerst aanmelden.