GMD met preventiemodule (GMD+) vanaf 1 april 2011 Afdrukken
ma 07.03.2011

Op 3 maart verschenen in het Belgisch Staatsblad de Koninklijke Besluiten om de preventiemodule mogelijk te maken. Het gaat hier weliswaar slechts om een testfase die loopt van 1 april 2011 tot 31 december 2012 en enkel geldt voor patiënten tussen 45 en 75 jaar oud. Het GMD (Globaal Medisch Dossier), dat nu bestaat uit de persoonsgegevens van de patiënt, zijn antecedenten, klachten, behandelingen en verslagen, wordt dan uitgebreid met een preventiemodule.

De preventiemodule omvat minstens volgende thema's:
  • raadgevingen met betrekking tot de levenswijze (voeding, tabak, alcohol, beweging, stress,...)
  • anamnese en klinisch onderzoek met betrekking tot het cardiovasculair stelsel
  • opsporen van colorectale kanker, baarmoederhalskanker en borstkanker
  • vaccinatie tegen difterie, tetanus, griep en pneumokokken
  • biologisch analyses: glykemie, creatinine, proteinurie en cholesterol

Eén maal per kalenderjaar kan de huisarts die het GMD beheert deze gegevens met zijn patiënt bespreken en dit aanrekenen via nomenclatuurnummer 102395 (€ 10). Hij zal dit kunnen doen aan de hand van een checklist die vastgesteld wordt door het Verzekeringscomité, op voordracht van de Nationale Commissie Geneesheren-Ziekenfondsen.

In één moeite door werd ook bepaald dat de derdebetalersregeling mag toegepast worden voor de nomenclatuurnummers 102771 (GMD), 102395 (bespreking preventiemodule) en voor het consult waarin zij aan bod komen.

Domus Medica houdt u op de hoogte van verdere ontwikkelingen, zodat u dit vanaf 1 april correct kunt toepassen in uw prakijk.

Bron: Belgisch Staatsblad van 3/3/2011: Numac 2011022077 en Numac 2011022074

 

Laatst aangepast: do 10.03.2011
 

Reacties 

 
#6 Patrick Vansteenkiste 2011-04-06 14:10
een aantal basiselementen van de checklist zouden eigenlijk standaard in onze zorg moeten ingebouwd zijn en gebeuren wellicht al vaak bij een aantal collegae.
straks wordt het een checklist zoals in de "garage " :
keelinspectie : 1 euro
beide oren : 2 euro
beide longen : 2 euro
bloeddruk links : 4euro
bloeddruk rechts enkel indien afwijkend: 4euro (anders niets )
enz...
Tuurlijk, nu zijn er mensen die met een waslijst "klachten" afkomen "voor dezelfde prijs", maar toch...
 
 
#5 Administrator 2011-03-31 08:26
Quoting Lutgart De Deken:
Als ik de tekst goed lees : Het GMD mag via derdebetalersre geling aangerekend worden, maar het hoeft niet echt - men kan het dus ook cash aanrekenen.

Als de patiënt om 3de betalersregelin g vraagt is er geen keuze, maar anders kan er inderdaad gewoon cash betaald worden. Zie ook www.domusmedica.be/diensten/erelonen/3313-gmd-gmd-en-diabetespas-na-1-april-2011-atd-adviseert.html
 
 
#4 Lutgart De Deken 2011-03-30 21:40
Als ik de tekst goed lees : Het GMD mag via derdebetalersre geling aangerekend worden, maar het hoeft niet echt - men kan het dus ook cash aanrekenen. (afhankelijk van de financiële situatie van de patiënt).
De titel in de nieuwsbrief leidt mijn inziens wel tot verwarring.
 
 
#3 Rudi Van Boxstael 2011-03-14 13:53
Ik heb het wat moeilijk met de zin :' in één moeite door werd bepaald...'.. Indien dit van toepassing geweest was vanaf 01 jan dan denk ik dat heel wat huisartsen die consequent hun patiënten correct inlichten met cashflow problemen zouden zitten.
 
 
#2 Dominique Thoelen 2011-03-12 08:40
Het zou ook goed zijn als DM de boodschap uitstuurt dat zij hard werkt aan de integratie van haar Gezondheidsgids in het EMD. Ik vrees anders dat de GG dezelfde weg op gaat als de diabetespas ...
 
 
#1 Olga Van de Vloed 2011-03-10 13:20
Het zou goed zijn als DM nu de eigen Gezondheidsgids met bijbehorende tools promoot als practische ondersteuning voor een kwalitatief GMD plus.
Met dank
 

Enkel leden kunnen reageren op artikels. Daarvoor moeten ze zich eerst aanmelden.